Trzyetapowa korekta lakieru

Trzyetapowa korekta lakieru

Trzyetapowa korekta lakieru samochodowego to jeden z najskuteczniejszych sposobów na przywrócenie oryginalnego wyglądu karoserii i usunięcie wszelkich niedoskonałości powierzchni. Proces ten składa się z trzech etapów, każdy z nich ma usunąć określonego rodzaju niedoskonałości.

Jak wygląda trzyetapowa korekta lakieru samochodowego:

Pierwszy etap to usuwanie zarysowań i plam z powierzchni lakieru. Do tego używa się specjalnych past polerskich, które należy odpowiednio dobrać do twardości i koloru lakieru samochodowego. Pastę nakłada się na powierzchnię karoserii za pomocą polerki, a następnie trzeba ją dokładnie wypolerować, aby uzyskać gładką i lśniącą powierzchnię.

Drugi etap to usunięcie mikrouszkodzeń z powierzchni lakieru. Do tego używa się dość mocnych past polerskich, które pozwalają usunąć mikrouszkodzenia takie jak hologramy i matowe obszary. Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu, pastę nakłada się na powierzchnię karoserii i wypolerowuje z użyciem polerki.

Trzeci etap to wykończenie powierzchni karoserii tak, aby uzyskać wysoki połysk. Do tego używa się pasty do wykańczania, która nie tylko usuwa niedoskonałości, ale i nadaje powierzchni karoserii połysk. Pasty wykańczające są zazwyczaj mniej agresywne niż pasty polerskie, ale są tak samo ważne dla osiągnięcia połysku. Warto także polepszyć wygląd karoserii przyciemniając szyby!

 

 

 

 

 

 

Dostępne pakiety

Odświeżenie
Lakieru
Cena od:
1500 zł

netto

  • Jest to jednoetapowa korekta, polecana nowszym samochodom oraz klientom, którzy chcą przyszykować auto na sprzedaż.
Cena od:
2500 zł

netto

  • Korekta w dwóch etapach, która zlikwiduje delikatne rysy i zmatowienia lakieru. Jest to opcja, którą polecamy właścicielom aut kilkuletnich.
Trzyetapowa korekta
Lakieru
Cena od:
3500 zł

netto

  • Trzyetapowa korekta to zaawansowana propozycja dla wymagających. Ma za zadanie m.in. usunąć głębokie uszkodzenia, wżery oraz przywrócić głębie koloru. Doprowadza lakier samochodu do stanu fabrycznego.

Trzyetapowa korekta lakieru, a korekta dwuetapowa

Trzyetapowa korekta lakieru samochodowego jest dużo bardziej skomplikowana i czasochłonna niż dwuetapowa korekta, ale pozwala uzyskać lepsze efekty, szczególnie w przypadku mocno zarysowanej lub matowej powierzchni. Warto zaznaczyć, że proces powinien być wykonany tylko przez doświadczonych specjalistów, którzy mają odpowiednie narzędzia i materiały do wykonywania tej pracy. W przeciwnym razie możemy trwale uszkodzić karoserię samochodu, a tym samym ponieść dużo większe koszty podczas prób przywrócenia jej do pierwotnego stanu.